Performanţe

www subpunct performante scolare 1999-2009 +

Ξ 2 0 1 6 – 2 0 1 7

● Premiul I –

zid.jpg

Ξ 2 0 1 5 – 2 0 1 6

● Premiul I – Revista IMPULS, Concursul Național al Revistelor Școlare, etapa județeană

zid.jpg

Ξ 2 0 1 4 – 2 0 1 5

● Premiul I –

zid.jpg

Ξ 2 0 1 3 – 2 0 1 4

● Premiul I – Liţoiu Alexandru (11B) – olimpiada disciplinelor ariei curriculare tehnologii, domeniul electric-electrotehnic-electromecanic, etapa judeţeană;

● Premiul I – Tiţa Alexandra (12E) – olimpiada disciplinelor ariei curriculare tehnologii, domeniul electric-electrotehnic-electromecanic, etapa judeţeană;

● Locul 1, echipajul: Liţoiu Alexandru, Şoitoman Alexandru, Petcuţ Bogdan – proba practică a concursului judeţean Cunoaştere şi creativitate tehnică;

● Locul 1, revista Impuls, concursul revistelor şcolare, etapa judeţeană, secţiunea mozaic, Colegiul Tehnic “Gheorghe Magheru” – Târgu Jiu, mai 2014;

zid.jpg

Ξ 2 0 1 2 – 2 0 1 3 [vezi diplome]

● Locul 3, IHTIS, ediţia a VI-a, concurs de cunoştinţe religioase – Târgu Jiu, 15 iunie 2013, echipajul Deisis (Camciuc Cristina – 9E, Florescu Elena – 9E, Fometescu Camelia – 9A);

● Locul 1, revista Impuls, concursul revistelor şcolare, etapa judeţeană, secţiunea mozaic, Colegiul Tehnic „Gheorghe Magheru” – Târgu Jiu, 18 mai 2013;

● Mențiune, Tita Maria Alexandra (11E) – concursul electric, electrotehnic, electromecanic, etapa naționala, Baia Mare, aprilie 2013

● Premiul 1, Cioenaru Titu Catalin (12A) – olimpiada disciplinele ariei curriculare tehnologii,domeniul electronica automatizări, etapa județeana

● Premiul 1, Pătrașcu Claudia Mădălina (12B) – olimpiada disciplinele ariei curriculare tehnologii, domeniul electric-electrotehnic-electromecanic, etapa județeana

● Premiul 1, Tita Maria Alexandra (11E) – olimpiada disciplinele ariei curriculare tehnologii, domeniul electric-electrotehnic-electromecanic, etapa județeana

● Premiul 1, Ciocazanu George Cristian (11) – olimpiada disciplinele ariei curriculare tehnologii,domeniul mecanica,etapa județeana

● Premiul 3, Bivolariu Robert Ionuț (11E) – olimpiada disciplinele ariei curriculare tehnologii, domeniul electric-electrotehnic-electromecanic,etapa județeana

● Premiul 1, Echipajul: Ilea Alexandru, Morus Catalin, Popescu Florin, Tita Maria – proba teoretica a concursul județean ,,Cunoaștere si creativitate tehnica”

● Mențiune, Echipajul: Ilea Alexandru, Morus Catalin, Popescu Florin, Tita Maria – proba practica a concursul județean ,,Cunoaștere si creativitate tehnica”

● Mențiune, Echipajul: Ilea Alexandru, Morus Catalin, Popescu Florin, Tita Maria – proba prezentare powerpoint a concursul județean ,,Cunoaștere si creativitate tehnica”

● Locul 1, Echipajul: Gorun Bogdan, Miulescu Sergiu, Bivolariu Robert, Pătrașcu Mădălina – proba teoretica a concursul județean ,,Cunoaștere si creativitate tehnica”

● Locul 2, Echipajul: Gorun Bogdan, Miulescu Sergiu, Bivolariu Robert, Pătrașcu Mădălina – proba practica a concursul județean ,,Cunoaștere si creativitate tehnica”

● Locul 2, Echipajul: Gorun Bogdan, Miulescu Sergiu, Bivolariu Robert, Pătrașcu Mădălina – proba de prezentare powerpoint a concursul județean ,,Cunoaștere si creativitate tehnica”

● Locul 3, Întâlnire cu Sofia, secţiunea eseu, Emanuela Bujor, Robert Cruceru, coordonatori prof. Elena Bărbulescu, prof. Horaţiu Munteanu, Colegiul Naţional „Ecaterina Teodoroiu” – Târgu Jiu, 14 noiembrie 2012;

● CHIMIE ● Rezultate concursuri – 2012/2013

Premiul I – Popescu Ionuț Razvan – clasa a IX-a – Concursul național de chimie ,,Petru Poni” – etapa județeană, mai 2013.

Premiul I – Cioienaru Titu Catalin – clasa a XII-a – Concursul național de chimie ,,Petru Poni” – etapa județeană, mai 2013.

Premiul II – Păuna Narcis Constantin – clasa a IX-a – Concursul național de chimie ,,Petru Poni” – etapa județeană, mai 2013.

Premiul II – Lițoiu Alexandru – clasa a X-a – Concursul național de chimie ,,Petru Poni” – etapa județeană, mai 2013.

Mențiune – Cioienaru Titu Catalin – clasa a XII-a – Concursul național de chimie ,,Petru Poni”– etapa națională, iunie2013.

 

zid.jpg

Ξ 2 0 1 1 – 2 0 1 2 [vezi diplome]

● 1 Premiu I – Olimpiada Tehnică, # Faza Naţională, învăţământ liceal: » clasa a 12-a, electric, electrotehnic, electromecanic; (Popescu Marius Lucian)

● 1 Premiu III – Olimpiada Tehnică, # Faza Naţională, învăţământ liceal: » clasa a 11-a, electric, electrotehnic, electromecanic; (Pătraşcu Mădălina Claudia)

● Locul 2 » Cupa Mărțișorului, Fotbal băieți

● Locul 2 » Olimpiada sportului școlar, Fotbal băieți

● Locul 2 » Olimpiada sportului școlar, Baschet băieți

● Locul 2 » Olimpiada sportului școlar, Şah băieți

● 2 Premii III – Concursul interjudeţean de fizică aplicată „Radu Vişan”, mai 2012, Craiova

● 2 Premii I, 1 Premiu III – Concursul Naţional de Chimie „Petru Poni”, Etapa Judeţeană, 6 mai 2012, Târgu Jiu.

● 1 Premiu III – Concursul Naţional de Chimie „Petru Poni”, Etapa Naţională, 17 mai 2012, Botoşani. (Cioienaru Titu Cătălin)

 

zid.jpg

Ξ 2 0 1 0 – 2 0 1 1 [vezi diplome]

● 3 Premii I – Olimpiada Tehnică, # Faza Judeţeană, învăţământ liceal şi profesional: » clasa a 11-a, tehnician în automatizări; » clasa a 11-a, tehnician în instalații electrice; » clasa a 12-a, tehnician în instalații electrice;

● 1 Menţiune – Olimpiada Tehnică, # Faza Naţională, învăţământ liceal: » clasa a 12-a, tehnician în instalații electrice;

● 1 Menţiune – Concurs de Chimie, # Faza Naţională, învăţământ liceal: » clasa a 10-a;

● Premiul III – concursul județean de cunoștințe religioase «IHTIS – ediția a III-a», cu tema Crezul ortodox și autocefalia Bisericii Ortodoxe Române, 11 decembrie 2010

● Premiul III – Concursul județean de matematică „Emil Isac”, ediţia a II-a, mai 2011, Târgu Jiu

● Premiul II, III – Concursul interjudeţean de fizică aplicată „Radu Vişan”, mai 2011, Craiova

zid.jpg

Ξ 2 0 0 9 – 2 0 1 0 [vezi diplome]

● 7 Premii I – Olimpiada Tehnică, # Faza Judeţeană, învăţământ liceal şi profesional: » clasa a 10-a, domeniul tehnic; » clasa a 11-a, tehnician în instalații electrice; » clasa a 11-a, an completare, electrician exploatare joasă tensiune; » clasa a 12-a, tehnician în instalații electrice, tehnician în automatizări, tehnician electromecanic; » clasa a 13-a, tehnician electromecanic.

● 1 Premiu I, 1 Premiu II, 1 Premiu III, 1 Premiu Special la Olimpiada Tehnică, faza Națională – aprilie 2010.

● 1 Premiu II – Olimpiada Tehnică, # Faza Judeţeană, învăţământ liceal şi profesional: » clasa a 11-a, tehnician în atumatizări.

● Locul II – Olimpiada Sportului Şcolar, Etapa Judeţeană, Fotbal Fete, martie 2010.

● Locul III – Olimpiada Sportului Şcolar, Etapa Judeţeană, Fotbal Băieţi, martie 2010.

Concursul Judeţean de Religie „Suflet, Cuvânt și Culoare” ● secțiunea creație plastică: 1 premiu I; 2 premii III; ● secțiunea creație literară: 1 premiul I, 1 premiu III ● secțiunea creație virtuală: 1 premiu I. ianuarie 2010

● 3 Premii I, 1 Premiu II, 1 Menţiune  – Concursul Interjudeţean de Chimie „D.I. Mendeleev”, Etapa Judeţeană, martie 2010.

● Premiul II – Concursul Interjudeţean de Chimie “D.I. Mendeleev”, Etapa Interjudeţeană, mai 2010.

● 2 Premii I, 2 Premii II, 1 Premiu III, 1 Menţiune  – Concursul Naţional de Chimie „Petru Poni”, Etapa Judeţeană, mai 2010.

● Premiul II, Premiul III la Concursul Interjudețean de Fizică Aplicată “Radu Vișan” – Craiova, mai 2010.

zid.jpg

Ξ 2 0 0 8 – 2 0 0 9 [vezi diplome]

● 6 locuri I – Olimpiada Tehnică, # Faza Judeţeană, profil electric şi mecanic – învăţământ liceal şi profesional;

● 1 premiu II – Olimpiada Tehnică # Faza Naţională, tehnician electromecanic;

● Locul I, cros, Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar, faza judeţeană, Târgu Jiu, martie 2009.

● Premiul I – Revista Impuls – Concursul Judeţean al Revistelor Şcolare, secţiunea mozaic, Tismana, mai 2009;

● Premiul I – Revista Impuls – Concursul Naţional al revistelor şcolare – organizat de MECT, 2009;

● Concursul Judeţean Tehno 1 – Târgu Jiu, iunie 2009: Chimie, premiul I şi II – clasa a 9-a, menţiune – clasa a 10-a, premiul III – clasa a 11-a; Fizică, menţiune – clasele a 9-a, a 10-a şi a 11-a, premiul III – clasa a 11-a, premiul I – clasa a 12-a.

● Locul I – clasa a 9-a, Locul I – clasa a 11-a: Concursul Naţional de Matematică Aplicată Adolf Haimovici, faza judeţeană, Târgu Jiu, martie 2009.

● Locul I, clasa a 9-a, – Concursul Judeţean Start pentru o viaţă sănătoasă – Tismana, Gorj, iunie 2009.

● Menţiune Concursul Judeţean Securitate şi Sănătate în Muncă – Târgu Jiu, iunie 2009.

zid.jpg

Ξ 2 0 0 7 – 2 0 0 8 [vezi diplome]

● 5 locuri I – Olimpiada Tehnică, Faza Judeţeană, profil electric şi mecanic – învăţământ liceal şi profesional;

● 1 loc I – Olimpiada Tehnică, Faza Naţională, profil electric;

● 2 menţiuni – Olimpiada Tehnică, Faza Naţională, profil electric şi mecanic;

● 2 locuri I – Olimpiada de chimie a liceelor tehnologice, Faza Judeţeană;

● 1 loc II – Olimpiada de chimie a liceelor tehnologice, Faza Judeţeană;

● 2 locuri I – Olimpiada de Fizică a liceelor tehnologice, Faza Judeţeană;

● 1 loc II – Concursul interjudeţean de fizică aplicată „Răducu Cristian Vişan’’;

● Premiul I – revista Impuls – Concursul Judeţean al revistelor şcolare – organizat de IŞJ Gorj, Tismana 2008;

● Premiul I – revista Impuls – Concursul Naţional al revistelor şcolare – organizat de MECT, Bucureşti 2008;

● 5 premii I – Concursul naţional „Tinere Condeie”– etapa judeţeană;

● 1 loc I – Concursul de decernare a premiilor SNAC 2008 – etapa judeţeană;

● 1 loc III – Concursul „Managementul deşeurilor periculoase’’.

zid.jpg

Ξ 2 0 0 6 – 2 0 0 7 [vezi diplome]

● 2 locuri I – Olimpiada la discipline tehnice, etapa judeţeană, la clasele a XI–a si a XII–a, învăţământ liceal;

● Locul I faza judeţeană a Concursului pe Meserii;

● Premiul II la „Concursul Interjudeţean de Fizică Aplicată “;

● Menţiune la faza naţională a Olimpiadei Tehnice;

● Locul I – concursul interliceal „Liceeni Gorjeni pentru Europa “;

● Locul II – concursul de „Apărare şi Protecţie Civilă “;

● Locul III – concursul de ecologie cu tema „Deşeuri“

zid.jpg

Ξ 2 0 0 5 – 2 0 0 6 [vezi diplome]

● 4 locuri I – Olimpiada la discipline tehnice, profil electric şi mecanic – învăţământ liceal;

● 2 locuri II – Olimpiada la discipline tehnice, profil mecanic şi electric – învăţământ liceal;

● 3 locuri I – Olimpiada la discipline tehnice, profil mecanic şi electric – învăţământ profesional;

● Dintre acestea, la faza naţională au fost obţinute: – 2 menţiuni – Olimpiada interdisciplinară tehnică – învăţământul liceal

zid.jpg

Ξ 2 0 0 4 – 2 0 0 5 [vezi diplome]

● 6 locuri I – Olimpiada la discipline tehnice, profil mecanic şi electric – învăţământ liceal

● 5 locuri I – Olimpiada la discipline tehnice, profil mecanic şi electric – învăţământ profesional;

Dintre acestea, la faza naţională au fost obţinute:

– locul I – învăţământ liceal;

– locul I – învăţământ profesional;

– 3 menţiuni – învăţământ liceal şi profesional;

● Au fost obţinute 2 premii la Concursul de fizică organizat de liceele tehnologice din judeţ;

● A fost obţinută o menţiune la concursul naţional Mihai Eminescu – faza judeţeană;

zid.jpg

Ξ 2 0 0 3 – 2 0 0 4 [vezi diplome]

● 6 locuri I – Olimpiada la discipline tehnice profil mecanic şi electric – învăţământ liceal;

● 4 locuri I – Olimpiada la discipline tehnice profil mecanic şi electric – învăţământ profesional;

Dintre acestea, la faza naţională au fost obţinute: locul II – învăţământ liceal; locurile II, III şi menţiune – învăţământ profesional.

● Peste 20 de premii şi menţiuni la concursul de fizică organizat de liceele tehnologice din judeţ;

● Premii şi cupe la diferite competiţii sportive organizate între licee;

zid.jpg

Ξ 2 0 0 2 – 2 0 0 3 [vezi diplome]

● 3 locuri I – Olimpiada la discipline tehnice profil mecanic şi electric – învăţământ liceal;

● 4 locuri I – Olimpiada la discipline tehnice profil mecanic şi electric – învăţământ profesional;

Dintre acestea, la faza naţională au fost obţinută o menţiune – învăţământ liceal;

● Premii şi cupe la diferite competiţii sportive organizate între licee;

zid.jpg

Ξ 2 0 0 1 – 2 0 0 2 [vezi diplome]

● Locurile I şi IV – concursul pe meserii – faza naţională la profilurile mecanic motoare termice şi electrician exploatare centrale şi reţele electrice;

● 6 locuri I – Olimpiada la disciplinele tehnice – faza judeţeană;

● Locurile III şi IV – Olimpiada la disciplinele tehnice – faza naţională;

● Locurile I – Olimpiada de fizică-chimie între liceele tehnologice din judeţ; peste 80% reprezentând locurile I au fost acordate elevilor noştri;

● Locul II – Olimpiadele de volei şi fotbal la nivel de judeţ şi municipiu;

zid.jpg

Ξ 2 0 0 0 – 2 0 0 1

● 6 locuri I – Olimpiada la disciplinele tehnice, profilurile mecanic şi electronist – faza judeţeană;

● 1 menţiune şi 1 premiu special – Olimpiada naţională, profil electrotehnic;

● Locul III – Olimpiada de geografie – faza judeţeană;

● 1 menţiune – Olimpiada de fizică – faza judeţeană, clasele a 9-a şi a 10-a;

● 1 menţiune – Olimpiada de biologie – faza judeţeană;

● Menţiuni: limba română, chimie, fizică, limbi moderne.

zid.jpg

Ξ 1 9 9 9 – 2 0 0 0

● 6 locuri I – Olimpiada la disciplinele tehnice – faza judeţeană, profilurile mecanic şi electrotehnic, având 6 elevi participanţi;

● 1 menţiune – Olimpiada la disciplinele tehnice – faza naţională, profilul electrotehnic;

● Locul I la toate nivelurile de pregătire – Olimpiada de fizică, faza judeţeană.

● Menţiuni: limba română, chimie, biologie, limbi moderne, geografie.

C o n t i n u ă m … Performanţa ne recomandă!

gs energetic nr1 targu jiu mereu in prima linie

 

Sus