Campionatul Mondial de Fotbal 11 iunie 2010 – 11 iulie 2010 • Vezi grupele şi programul!

GRUPELE CUPEI MONDIALE 2010

Grupa A

1. Africa de Sud
2. Mexic
3. Uruguay
4. Franţa

Grupa B:

1. Argentina
2. Nigeria
3. Coreea de Sud
4. Grecia

Grupa C:

1. Anglia
2. Statele Unite
3. Algeria
4. Slovenia

Grupa D:
1. Germania
2. Australia
3. Serbia
4. Ghana

Grupa E:

1. Olanda
2. Danemarca
3. Japonia
4. Camerun

Grupa F:

1. Italia
2. Paraguay
3. Noua Zeelandă
4. Slovacia

Grupa G:

1.Brazilia
2.Coreea de Nord
3. Coasta de Fildeş
4. Portugalia

Grupa H:
1. Spania
2. Elveţia
3. Honduras
4. Chile

[meciurile sunt transmise de tvr1 si tvr2]

PROGRAMUL COMPLET CAMPIONATULUI MONDIAL 2010 AFRICA.

FAZA GRUPELOR.

11 iunie 17:00 Johannesburg Africa S. – Mexic A

11 iunie 21:30 Cape Town Uruguay – Franta A

12 iunie 14:30 Johannesburg Argentina – Nigeria B

12 iunie 17:00 Port Elizabeth Coreea S – Grecia B

12 iunie 21:30 Rustenburg Anglia – SUA C

13 iunie 14:30 Polokwane Algeria – Slovenia C

13 iunie 17:00 Durban Germania – Australia D

13 iunie 21:30 Pretoria Serbia – Ghana D

14 iunie 14:30 Johannesburg Olanda – Danemarca E

14 iunie 17:00 Bloemfontein Japonia – Camerun E

14 iunie 21:30 Cape Town Italia – Paraguay F

15 iunie 14:30 Rustenburg N. Zeelanda – Slovacia F

15 iunie 17:00 Port Elizabeth C. Fildes – Portugalia G

15 iunie 21:30 Johannesburg Brazilia – Coreea N. G

16 iunie 14:30 Nelspruit Honduras – Chile H

16 iunie 17:00 Durban Spania – Elvetia H

16 iunie 21:30 Pretoria Africa S – Uruguay A

17 iunie 14:30 Polokwane Franta – Mexic A

17 iunie 17:00 Bloemfontein Grecia – Nigeria B

17 iunie 21:30 Johannesburg Argentina – Coreea S. B

18 iunie 14:30 Port Elizabeth Germania – Serbia D

18 iunie 17:00 Johannesburg Slovenia – SUA C

18 iunie 21:30 Cape Town Anglia – Algeria C

19 iunie 14:30 Rustenburg Ghana – Australia D

19 iunie 17:00 Durban Olanda – Japonia E

19 iunie 21:30 Pretoria Camerun – Danemarca E

20 iunie 14:30 Bloemfontein Slovacia – Paraguay F

20 iunie 17:00 Nelspruit Italia – N. Zeelanda F

20 iunie 21:30 Johannesburg Brazilia – C. Fildes G

21 iunie 14:30 Cape Town Portugalia – Coreea N. G

21 iunie 17:00 Port Elizabeth Chile – Elvetia H

21 iunie 21:30 Johannesburg Spania – Honduras H

22 iunie 17:00 Rustenburg Mexic – Uruguay A

22 iunie 17:00 Bloemfontein Franta – Africa S. A

22 iunie 21:30 Durban Nigeria – Coreea S. B

22 iunie 21:30 Polokwane Grecia – Argentina B

23 iunie 17:00 Port Elizabeth Slovenia – Anglia C

23 iunie 17:00 Pretoria SUA – Algeria C

23 iunie 21:30 Johannesburg Ghana – Germania D

23 iunie 21:30 Nelspruit Australia – Serbia D

24 iunie 17:00 Johannesburg Slovacia – Italia F

24 iunie 17:00 Polokwane Paraguay – N. Zeelanda F

24 iunie 21:30 Rustenburg Danemarca – Japonia E

24 iunie 21:30 Cape Town Camerun – Olanda E

25 iunie 17:00 Durban Portugalia – Brazilia G

25 iunie 17:00 Nelspruit Coreea N – C. Fildes G

25 iunie 21:30 Pretoria Chile – Spania H

25 iunie 21:30 Bloemfontein Elvetia – Honduras H

Optimi De Finala Cm 2010

26 iunie 17:00 Port Elizabeth 1A -2B (1)

26 iunie 21:30 Rustenburg 1C – 2D (2)

27 iunie 17:00 Bloemfontein 1D – 2C (3)

27 iunie 21:30 Johannesburg 1B – 2A (4)

28 iunie 17:00 Durban 1E – 2F (5)

28 iunie 21:30 Johannesburg 1G – 2H (6)

29 iunie 17:00 Pretoria 1F – 2E (7)

29 iunie 21:30 Cape Town 1H – 2G (8)

Sferturi Cm 2010

2 iulie 17:00 Port Elizabeth meci 5-meci 7 (I)

2 iulie 21:30 Johannesburg meci 1- meci 3 (II)

3 iulie 17:00 Cape Town meci 2 – meci 4 (III)

3 iulie 21:30 Johannesburg meci 6 – meci 8 (IV)

Semifinale, Finale Cm 2010

6 iulie 21:30 Cape Town sfert I – sfert III

7 iulie 21:30 Durban sfert II – sfert IV

10 iulie 21:30 Port Elizabeth finala mica

11 iulie 21:30 Johannesburg finala mare